Eiropas bibliotēka

16. March, 2008, autors: Artūrs Žogla 

LNB, kā viena no Eiropas Nacionālajām bibliotēkām, līdzdarbojas The European Library (TEL) projektā. Projekta ietvaros izveidots meklēšanas rīks, ar kuru var vienuviet pārlūkot gan bibliogrāfiskos datus, gan digitālās kolekcijas, ko veidojušas 47 nacionālās bibliotēkas.

Portālā, starp citu, apskatāma arī Eiropas nacionālo bibliotēku galerija.

Ja kādam Gaismas pils arhitektoniskais izpildījums šķiet mazliet ekstravagants, tad čehi noteikti ir vēl lielāki avangardisti ar savas jaunās nacionālās bibliotēkas modeli “Oko nad Prahou” (“Acs pār Prāgu”).

Čehijas nacionālās bibliotēkas makets

KOMENTĀRI: 3, KATEGORIJAS: Digitālā bibliotēka, Projekti

Komentāri: 3

 1. Jānis saka:
  17. March, 2008 plkst. 9:03

  Mani vienmēr ir interesējis jautājums, cik daudz, un kas apmeklē Eiropas digitālās bibliotēkas meklēšanas rīku? Kāda ir tā atdeve?

 2. Artūrs Žogla saka:
  17. March, 2008 plkst. 12:03

  Jāni, cik man no neoficiāliem avotiem zināms, tad apmeklējums ir.. ne tas labākais iespējamais. Esmu dzirdējis skaitli – 1000 apmeklētāji/mēnesī. Manuprāt, tas galvenokārt ir saistīts ar to, ka katras valsts lasītāji pirmkārt izvēlas savas valsts resursus un tikai tad skatās Eiropas kopējo resursu virzienā.
  Bet patiesībā nav jau arī pamats uzdot jautājumu: “ar ko gan mani tāda Eiropa, norvēģi, slovāki, portugāļi, utt. varētu interesēt?” Katrai Eiropas valstij ir savas dižās personības un kultūras vērtības, kas ir zināmas visai pasaulei. Kaut vai dažas lietas, kas mani interesētu citu valstu digitālajās kolekcijās:

  * Skandināvu valstīm – viss ar vikingu kultūru saistītais
  * Zviedriem – Ingmara Bergmana “zelta fonds”: attēli no teātra izrādēm, filmu fragmenti
  * Norvēģiem – Grīga kompozīcijas, Ibsena darbi
  * Dāņiem – H. K. Andersena pasakas ar ilustrācijām
  * Holandiešiem – piemēram, kaut kas no van Goga skicēm
  * Spāņiem – Kolumba atstātās atmiņu liecības
  * utt.

  Manuprāt, galvenais kas viņiem tur trūkst ir vienkārša atgriezeniskā saite no lasītāja, jo noteikti daudziem, tāpat kā man, ir idejas par to, ko viņš sagaida tieši no citu Eiropas valstu kolekcijām.

 3. Interneta Pakalpojumi saka:
  2. October, 2009 plkst. 22:10

  hmm man nerāda to galeriju…

Izsaki viedokli

You must be logged in to post a comment.