Izdomā digitālajai bibliotēkai nosaukumu!

3. April, 2008, autors: Artūrs Žogla 

Kā katram lielam projektam, arī Latvijas Nacionālajai digitālajai bibliotēkai derētu savs vienkāršs un viegli atpazīstams nosaukums, jo katru reizi izmantot garo “Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka” nav diez ko ērti. Laika gaitā ir lietoti vairāki apzīmējumi, starp kuriem populārākie ir bijuši:

 • LETONICA – plašākai publikai
 • DiBi – projekta tehniskais apzīmējums pašā bibliotēkā

Šai sakarā gribam aicināt ikvienu digitālās bibliotēkas atbalstītāju piedāvāt variantus digitālās bibliotēkas apzīmējumam. Un tālāk jau oficiālā konkursiņa informācija.

Izdomā nosaukumu Latvijas Nacionālajai digitālajai bibliotēkai un iegūsti pārnēsājamo cieto disku ar īpaši Tev veidotu digitālo kolekciju!

Meklējam nosaukumu, kas ir starptautiski labskanīgs, laikmeta garu atspoguļojošs un simboliski ietilpīgs, atklājot digitālās bibliotēkas saturu un būtību.

10 labāko ideju autoriem piedāvājam veicināšanas balvas un ekskursiju Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumu telpās, savukārt pašas labākās idejas autors iegūs pārnēsājamo cieto disku LaCie Mobile (160GB) ar īpaši autoram veidotu digitālo kolekciju.*

Tavas idejas gaidīsim līdz 11. maijam. Rezultātus paziņosim 30. maijā šajā tīmekļa vietnē, kā arī uzvarētājiem personīgi.

Konkursa idejas var iesūtīt konkursa tīmekļa vietnē. Ja vēlies, ideju vari arī sūtīt uz e-pastu konkurss(at)lnb.lv. E-pastam neaizmirsti pievienot savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

Paldies par atsaucību un interesantām, negaidītām un svaigām idejām!

* Latvijas Nacionālā bibliotēka patur tiesības nepiešķirt galveno balvu gadījumā, ja digitālajai bibliotēkai netiek izvēlēts nosaukums no konkursā iesniegtajiem. Nosaukuma izmantošanas gadījumā ar tā autoru tiks slēgta vienošanas par izmantošanas tiesību nodošanu Latvijas Nacionālajai digitālajai bibliotēkai.


KOMENTĀRI: 5, KATEGORIJAS: Digitālā bibliotēka, Jaunumi, Lasītāji, PR

Komentāri: 5

 1. Laimdota saka:
  7. May, 2008 plkst. 15:05

  Domāju ka visvienkāršākais savienot abu vārdu sākumu un beigas – DIGITĒKA

 2. MUSTMISA saka:
  8. May, 2008 plkst. 18:05

  burtniekupils.lv

 3. ? saka:
  25. July, 2008 plkst. 15:07

  Vai ir zināmi šī konkursa rezultāti? Kur tos var apskatīt?

 4. Gunta saka:
  25. July, 2008 plkst. 15:07

  Rezultāti, kā jau minēts oficiālajā konkursa informācijā, ir pieejami konkursa tīmekļa vietnē konkurss.lndb.lv.

 5. Interneta Pakalpojumi saka:
  2. October, 2009 plkst. 23:10

  man jau patika ‘klēts’ :))

Izsaki viedokli

You must be logged in to post a comment.