Jaunums: Google grāmatu meklēšana Kopkatalogā

12. June, 2009, autors: Iveta Kurme 

Šoreiz par kādu jaunu iespēju saistībā ar Valsts nozīmes kopkatalogu. Valsts nozīmes kopkatalogs ir elektroniskais katalogs, ko veido 8 bibliotēkas, tostarp arī Latvijas Nacionālā bibliotēka. Darbojoties ar šo katalogu un meklējot dažādus izdevumus, jau kādu laiku var izmantot Google grāmatu meklēšanas iespēju, kas tagad savienota ar Valsts nozīmes kopkataloga ierakstiem.

Ja Valsts nozīmes kopkatalogā meklējam kādu grāmatu pēc tās nosaukuma, autora, priekšmeta vai citiem kritērijiem, tad, atveroties ierakstam, pilnajā skatu formātā redzam grāmatas vāka attēlu ar saiti vai arī tikai saiti uz ierakstu Google grāmatu meklēšanā. Uzklikšķinot uz saites, jaunā lapā atveras Google grāmatu meklēšanas iespēja, kur tuvāk var apskatīt grāmatas vāka attēlu un izdevēju sniegto informāciju: anotāciju, satura rādītāju vai pilnu tekstu. Jāpiebilst gan, ka Google grāmatu meklēšanas iespēja netiek piedāvāta visiem katalogā atrodamajiem ierakstiem; tikai tiem, par kuriem izdevēji iesnieguši papildinformāciju.

 google1

 google2

Var rasties jautājums – kāds ir labums no šādas iespējas?
Piemēram, jums ir vajadzīgas grāmatas par kādu noteiktu tēmu, taču jūs nezināt konkrētus nosaukumus. Valsts nozīmes kopkatalogā jums ir iespēja meklēt šīs grāmatas pēc priekšmeta, izvēloties meklēšanas kritēriju ‘priekšmets’ un meklēšanas laukā, piemēram, ierakstot vārdu ‘socioloģija’. Katalogs jums piedāvās daudz un dažādus izdevumus par socioloģijas tēmu, tostarp arī izdevumus, kuriem pievienota būs Google grāmatu meklēšanas iespēja. Tādējādi jūs iegūsiet plašāku informāciju par jūs interesējošajiem izdevumiem, sākot no grāmatas vāka un anotācijas līdz pat pilnajam tekstam.
Secinājums: Valsts nozīmes kopkatalogs jums palīdz no abstraktas tēmas tikt līdz konkrētam izdevumam un turpat arī piedāvā iepazīties ar Google paplašināto informāciju par šo izdevumu.

Valsts nozīmes kopkatalogam iespējams piekļūt no LNB tīmekļvietnes: www.lnb.lv

Veiksmi visiem darbā ar katalogiem un Google grāmatu meklēšanu!


IZSAKI VIEDOKLI, KATEGORIJAS: Vispārīgi

Izsaki viedokli

You must be logged in to post a comment.