Atvieglota piekļuve valdzinošai pagātnei. IFLA konference Milānā

20. August, 2009, autors: Rudīte Kalniņa 

Sestdien lidošu uz Milānu, lai piedalītos IFLA (The International Federation of Library Associations and Institutions) 75. konferencē.

Šī būs jubilejas konference – šogad aprit 80 gadi kopš IFLA dibināšanas. Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) ir šīs organizācijas biedre jau kopš 1929. gada. 1927. gadā Latvijas Nacionālā bibliotēka, toreiz Valsts bibliotēka, piedalījās arī šīs organizācijas veidošanā. 1989. gadā ar Ineses Auziņas Smitas palīdzību un finansiālu atbalstu tika atjaunota LBB dalība organizācijā IFLA, un šogad aprit 20 gadi kopš šī notikuma. Pirmā IFLA konference pēc LNB dalības atjaunošanas notika Parīzē, bet šogad tās dalībnieki pulcēsies Milānā (Itālijā) no 23. līdz 27. augustam. Konferences tēma: „Bibliotēkas rada nākotni, balstoties uz kultūras mantojumu” (Libraries create futures: Building on cultural heritage).

Jau pagājušā gada IFLA konferencei Kvebekā (Kanādā) kopā ar Inesi Auziņu Smitu (Lauboro Universitāte) iesniedzām referāta pieteikumu „Tehniskie aspekti kompaktdiska „Rīga 1621.-1710.g. kartogrāfiskajos attēlos” veidošanā”. Šis referāts tika atteikts ar piebildi, ka nākamā konference notiks Eiropā (Milānā), un tad referāts būs interesants un derīgs.

Vēl nebija izziņoti referātu iesniegšanas datumi Milānas konferencei, kad saņēmām Ģeogrāfijas un karšu bibliotēku sekcijas darba organizatoru personīgu uzaicinājumu sagatavot referātu par LNB pieredzi karšu kompaktdisku veidošanā. Šā gada sekcijas tēma ir: „Kultūras mantojuma saglabāšana: digitalizēto karšu loma”.

Esam vieni no 8 Ģeogrāfijas un karšu bibliotēku sekcijas referentiem. Mūsu referāta tēma ir:
„Atvieglota piekļuve valdzinošai pagātnei: Tehniskie jautājumi diska Rīga 1621.-1710.g. kartogrāfiskajos attēlos veidošanā”.  (Lai lasītu referāta tekstu un aplūkotu attēlus, klikšķiniet uz saites).

Esmu patiesi lepna, priecīga un gandarīta, ka pirms 10 gadiem kopā ar Mariku Karlsoni sāktais digitalizācijas process ir devis iespēju pastāstīt pasaulei par vienu mūsu darbības aspektu un kopā ar Inesi piedalīties IFLA jubilejas konferencē.


IZSAKI VIEDOKLI, KATEGORIJAS: Vispārīgi

Izsaki viedokli

You must be logged in to post a comment.