Svinam Latvijas Nacionālās bibliotēkas 90 gadu jubileju

21. August, 2009, autors: Signe Valtiņa 

Jau rīt, t.i. 22. augustā, klāt Rīgas svētki un līdz ar tiem arī 7 nacionālo institūciju, tostarp arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas, 90 gadu jubilejas svinības. Viss notiks tepat centrā, Vērmanes dārzā, no 12:00 līdz pat 22:00, tāpēc aicinu visus, kas lasa šo blogu, kādā brīdī tur iegriezties.

Tā kā jubileju svin ne tikai LNB, bet arī Latvijas Nacionālā opera, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Universitāte, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs un Latvijas Valsts vēstures arhīvs, tad pasākumi Vērmanes dārzā būs ļoti dažādām gaumēm.

Mēs no savas puses esam sagatavojuši “Grāmatu aptieku”, kurā varēsiet saņemt receptes un rekomendācijas pret visādām dzīves likstām un nebūšanām, uzzināt, kā stiprināt veselību ar lasīšanu, kā arī paši varēsiet izveidot savu grāmatu sarakstu pret dažādām kaitēm. Kamēr pieaugušie tērzēs ar aptiekāriem, mazie turpat blakus varēs uzspēlēt prāta spēles.

Būs arī brīvdabas lasītava, kā arī iespēja iepazīties ar rīdzinieces Olgas Bitenieces privātbibliotēku, kuru Rīgas svētkiem novēlējuši īpašnieces mantinieki, un iegūt dāvanā grāmatu no šīs bibliotēkas.

Esam izveidojuši arī izstādi „Pasta romāns”, kurā varēsiet aplūkot senas atklātnes no LNB krājuma un lasīt romantiskas rindiņas, ko 20. gs. sākumā jaunkungi sūtīja jaunkundzēm.

Bibliotēkas ēkas visu dienu būs slēgtas, taču iespēja pasūtīt grāmatas un saņemt konsultācijas būs Vērmanes dārzā 9. un 10. laukumā.

Cerams, ka rīt nelīs.:)

Minireportāžām no notikuma vietas sekojiet siociālajā portālā Twitter

Vairāk informācijas par 22. augusta pasākumiem:
LNB Rīgas svētkos Vērmanes dārzā atver Grāmatu aptieku, Brīvdabas lasītavu un izstādi
7 vēstules Rīgai


IZSAKI VIEDOKLI, KATEGORIJAS: Vispārīgi

Izsaki viedokli

You must be logged in to post a comment.