Izmēģinām jaunas datubāzes

10. September, 2009, autors: Agnese Pagrode 

Līdz ar jauna mācību/studiju gada sākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ir iespēja izmēģināt 2 jaunas datubāzes.
Pirmā no tām – LexisNexis Academic datubāze tiek uzskatīta par pionieri tiešsaistes informācijas sniegšanā. Tā nodrošina piekļuvi dažādiem pilna teksta biznesa, juridiskiem un periodikas informācijas avotiem. Datubāzi var izmantot gan mācību, gan izklaides mērķiem, jo tajā atrodams ļoti plašs drukāto un elektronisko informācijas avotu klāsts. Šeit vajadzīgo informāciju atradīs gan praktizējošs jurists, gan students, gan lasītājs, kurš ienācis bibliotēkā kaut vai uz pāris stundām. Iesākumā informācijas meklēšana datubāzē var likties nedaudz sarežģīta, bet ar zinoša un pretimnākoša bibliotekāra palīdzību varēsiet atrast gan jaunākās intervijas ar Kventinu Tarantīno un aprakstus par viņa jaunāko filmu „Bēdīgi slavenie mērgļi” (Inglourious Basterds, 2009), gan detalizētus informācijas apkopojums par uzņēmumiem un patentus no 1971. gada līdz mūsdienām. Datubāze pieejama visās LNB lasītavās līdz 30. oktobrim.

Jau otro reizi Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītājiem ir iespēja izmēģināt e-grāmatu datubāzi ebrary. Datubāzes Ebrary Academic Complete kolekcijā pieejamas gandrīz 300 dažādu izdevēju vairāk nekā 37 000 e-grāmatas angļu valodā sociālajās, humanitārajās, eksaktajās un dabaszinātnēs. Informāciju ebrary datubāzē iespējams meklēt, izmantojot vienkāršo vai paplašināto meklēšanu, vai arī pārlūkojot grāmatas pēc 20 pamatnozarēm. Datubāzes izstrādātāji ir pilnveidojuši ne tikai meklēšanas iespējas, bet arī izstrādājuši plašus precizēšanas un filtrēšanas rīkus, vienlaikus saglabājot gan iespēju lasītājam izveidot savu personīgo „grāmatu plauktu” jeb Bookshelf, gan radījuši informācijas rīkus jeb InfoTools, kas nodrošina dažādas papildu iespējas darbā ar elektronisko grāmatu tekstiem (meklēt definīcijas tiešsaistes vārdnīcā, informāciju enciklopēdijās, ģeogrāfiskajās datubāzēs, kartes un interneta adreses, u.c.). Ja datubāzē būsiet jau atradis/-usi kādu interesantu e-grāmatu, jums tiks piedāvātas arī citas līdzīgas tematikas grāmatas.

Atslodzes brīžiem ebrary datubāzē varēsiet palasīt gan Džonatana Svifta, e-grāmatu „Gulivera ceļojumi” (Jonathan Swift, „Gulliver’s Travels”), gan Leonarda Vulfa darbus (piemēram, Leonard Wolf, „Blood Thirst : 100 Years of Vampire Fiction”), gan daudz ko citu. Datubāze pieejama visās LNB lasītavās līdz 5. oktobrim.

Plašāk par datubāzēm:
LexisNexis Academic datubāze pieejama visās LNB lasītavās
LNB abonētās tiešsaistes datubāzes


IZSAKI VIEDOKLI, KATEGORIJAS: Vispārīgi

Izsaki viedokli

You must be logged in to post a comment.