"Čivināšanas" fenomens

20. October, 2009, autors: Signe Valtiņa 

tweetviteAtlikušas tikai dažas dienas līdz “TweetUp” jeb diskusijai par mikroblogošanu[1] un sociālās saziņas tīklu “Twitter”, ko organizējam kā turpinājumu diskusiju ciklam par sociālajiem medijiem, tehnoloģijām un komunikācijas pavērsieniem 21. gadsimtā. Pirms aptuveni pusotra gada rīkojām diskusiju “Blogi: sērga vai jaunas iespējas?”. Iepriekšējā pavasarī diskutējām par grāmatu nākotni diskusijā “Grāmata 2.0: paradigmas maiņa”. Tagad pienākusi kārta sociālās saziņas tīklam “Twitter”, kurā paši “čivinām”, sākot no šā gada marta.

Pēdējā gada laikā “Twitter” [2] Latvijā kļūst arvien populārāks un respektēts ne vien mediju, bet arī biznesa, kultūras un nevalstisko organizāciju vidū. Tviteri lieto gan teātri (Jaunais Rīgas teātris, Latvijas Nacionālais teātris u.c.), gan dažādas nevalstiskās organizācijas, mediji, biznesa uzņēmumi; arī bibliotēkas mēģina “turēt līdzi”. Un, kā savā blogā b20.lv raksta Jānis Ziediņš, “pirmie ledlauži no Latvijas bibliotēkām:

Ogres Centrālā bibliotēka twitter.com/ogrescb
Rēzeknes Centrālā bibliotēka twitter.com/rezcb
Latvijas Nacionālā bibliotēka twitter.com/lnb_lv.”

Tagad tām jau pievienojušās arī Viļakas bibliotēka twitter.com/vilakabiblio un Patentu bibliotēka twitter.com/Patbib. Jāatzīst, ka vairāk Latvijas bibliotēku “Twitter” tīklā pagaidām atrast nav izdevies – ja ir vēl kāda, esiet atsaucīgi un, lūdzu, piesakieties! Bet citviet pasaulē bibliotēkas “Twitter” izmanto ļoti aktīvi, piemēram, ASV Kongresa bibliotēka: twitter.com/librarycongress

Taču, iespējams, rodas jautājums – ko vispār kultūras organizācijas dara tviterī? Un kāpēc arī bibliotēkai tur jābūt? Kā šajā sociālajā tīklā sevi vajadzētu prezentēt kultūras organizācijai atšķirībā no individuāla lietotāja? Kāda īsti ir mikroblogošanas netiķete? Vai “Twitter” ietekmē arī dažādus kultūras, sociālos un politiskos procesus? Par to un arī daudz ko citu diskutēsim 22. oktobrī no plkst. 17.30. līdz…. LNB Jaunākās periodikas lasītavā K. Barona ielā 14.

Programmā:

 • Prezentācijas:
  Māris Reliņš / @marisrelins
  Arnis Krauze / @ltvpanorama
  Dmitrijs Petrenko / @politikalv „E-mancipācija: pilsoņi nāk”
  Uldis Zariņš, Signe Valtiņa / @LNB_lv
 • Diskusijas par un ap mikroblogošanu
 • Socializēšanās ar citiem “Twitter” lietotājiem un pasākuma apmeklētājiem

Ja vēlies piedalīties – piesakies http://tweetvite.com/event?LNBTweetUp.

Taču droši var nākt arī bez pieteikšanās.

Tiem, kas vēlas sākt lietot “Twitter”, taču ir nelielā neziņā, kā to darīt un ar ko sākt, šeit ir “Twitter” lietotāja Edija Majora jauka video pamācība, kas apliecina to, ka “Twitter” lietot ir vienkārši un tā apgūšana neprasa daudz laika.


[1] Mikroblogošana ir blogošanas veids, kas interneta lietotājam ļauj veikt īsus teksta ierakstus (parasti mazāk par 200 zīmēm) par viņa dzīves norisēm, interesēm, aktualitātēm.

[2] Jānis Ziediņš savā rakstā “Twitter un bibliotēkas” ir sniedzis vienkāršu un skaidru skatījumu par to, kas ir “Twitter”.


KOMENTĀRI: 3, KATEGORIJAS: Vispārīgi

Komentāri: 3

 1. Jānis saka:
  20. October, 2009 plkst. 23:10

  Izskatās, ka šobrīd Latvijas bibliotēku skaits, kas lieto Twitter, ir palielinājies līdz 12.. http://www.b20.lv/bibliotekas-twitter/

  Jāteic, ka daļa no tām sevi īpaši nereklamē, bet gadās ik pa laikam nejauši atrast 🙂

 2. haizivs saka:
  21. October, 2009 plkst. 10:10

  Diez vai paši pieteiksies. 🙂
  Re, blogā b20.lv publicētais Twitter lietojošo bibliotēku saraksts: http://www.b20.lv/bibliotekas-twitter

 3. Signe Valtiņa saka:
  21. October, 2009 plkst. 13:10

  Paldies par papildinfo. Būs jāiepazīstas. 🙂

Izsaki viedokli

You must be logged in to post a comment.