Nacionālā bibliotēka un saldējums

2. June, 2011, autors: Signe Valtiņa 

Jūnijs pienācis ar vasarai piestāvošām aktivitātēm arī no LNB puses. Cilvēkam jau nekad īsti nav labi tā, kā ir. Kad ir auksti, gribas karstu tēju, kad karsti – kaut ko atvēsinošu. Un visbiežāk saldējumu! Tāpēc sadarbībā ar Laimas saldējumu, Foto Kvartālu, Ideju Forumu, grāmatu un dizaina veikalu Lukabuka, Jāņa Rozes grāmatnīcu un Ideju Akadēmiju aicinām Jūs piedalīties 3 konkursos.

Konkursus rīkojam saistībā ar to, ka a) laukā ir vasara b) Nacionālajai bibliotēkai kāds labdaris ir uzdāvinājis glītu etiķešu kolekciju no 20. gs. 90. gadiem (taču par to kādā no nākamajiem bloga ierakstiem) c) Laimai ir 3 jauni saldējumi. Iemeslu svinībām pietiek. Taču vispirms piedalāmies konkursos un tad 15. jūnijā plkst. 17.30 dodamies uz Nacionālo bibliotēku (viss solās notikt K. Barona ielā 14), kur tiks atvērta pat īpaša saldējuma lasītava.

FOTO KONKURSS
Konkursa tēma ir “saldējums”  visdažādākajās izpausmēs, laikos un interpretācijās. Visvairāk mūs interesē fotogrāfijas no 20. gs. 90.gadiem (tā kā dāvinātā etiķešu kolekcija ir no šī laika), taču laikmets nebūs noteicošais kritērijs, var būt arī mūsdienas.  Attēlā jābūt redzamam saldējumam vai arī konceptuālām norādēm, kas ļautu noprast, ka fotogrāfijai ir kāda saistība ar saldējumu (piemēram, saldējuma kioskam, saldējuma pārdevējai, saldējuma grafiti u.tml.). Labāko darbu noteiks žūrija un tā autors saņems balvu no grāmatu un dizaina veikala Lukabuka un kaut ko saldu no konkursa organizētājiem.

Viens autors drīkst iesniegt ne vairāk kā 3 darbus. Fotogrāfijai jābūt *.jpg formātā, garākā mala 1000px. Bilde ir jānosauc – jūsu vārds_uzvārds, piemēram, janis_berzins.jpg. Epastā iekļaujiet arī attēla parakstu, ja tāds ir. Pieteikumu sūtiet portāla fotokvartals.lv redaktoram uz fk@fotokvartals.lv līdz šā gada 12. jūnijam plkst. 23.59, vēstules temats: Konkurss. Visi darbi tiks publicēti pēc to saņemšanas Foto Kvartālā un LNB blogā.

Jau iesūtītos darbus var aplūkot šeit.

Foto konkursā atklāts arī īpašais “Laimas saldējuma stūrītis”. Tam lūdzam sūtīt fotogrāfijas, kurās redzams un sajūtams Laimas saldējuma baudījums. Vairāk informācijas: www.draugiem.lv/laima

STĀSTU KONKURSS
Arī šī konkursa centrālā tēma ir “saldējums” un to rīkojam sadarbībā ar Jāņa Rozes grāmatnīcu un Ideju Forumu.  Izteiksmes forma – teksts. Rakstiet par visu, kas Jums jebkādā veidā saistās ar saldējumu – pasakas, prozu, dzeju, atmiņas, dokumentālu hroniku, zinātnisko fantastiku.  Katram taču ir kāds saldējuma stāsts – iepazīšanās pie saldējuma kioska, saldējumu ēšanas tehnikas un triki, mīļākais saldējums, negaršīgākais saldējums utt. Teksts jāiesniedz *.doc formātā, teksta garums nedrīkst pārsniegt 6 000 zīmju (ar atstarpēm). Labāko darbu noteiks žūrija un tā autors saņems dāvanu karti no Jāņa Rozes grāmatnīcas, lai iegādātos jau sen kārotas grāmatas, kaudzi ar flomasteriem vai mugursomu. Balvā būs arī kāds saldumu no pasākuma organizatoriem.

Gaidām Jūsu darbus līdz šā gada 12. jūnijam plkst. 23.59 Rakstiet uz pr@lnb.lv līdz šā gada 12. jūnijam plkst. 23.59, vēstules temats: Konkurss. Visi darbi tiks publicēti pēc to saņemšanas LNB blogā un pasakas.net (tos darbus, kuru autori ir vecumā no 6-14 gadiem).

NACIONĀLĀ SALDĒJUMA RECEPTES KONKURSS
Sadarbībā ar Ideju Akadēmiju tiks realizēts arī „Nacionālā saldējuma receptes konkurss”. Ideju spēlē Ideju Akadēmija (sociālajā tīklā Facebook ) katram ir iespēja iesniegt savu versiju par nacionālā saldējuma sastāvdaļām, garšu un citām svarīgām īpašībām. Kā teica viena no Ideju Akadēmijas spēlētājām –  šis varētu būt „konkurss par Latvijas Nacionālā saldējuma recepti. Vai tā būs rupjmaize, vai saldējumā iesprausta hokeja nūja vai…?”

Latvijas saldumu leģenda „Laima” 10 labāko ideju autorus apbalvos ar garšīgām balvām jūlija beigās. Idejas vērtēs „Laima”  saldējuma tehnologi ar mērķi izvēlēties ideju, ko ieviest ražošanā, un jau nākamajā gadā saldējums būtu visiem pieejams baudīšanai. 
Konkursa sākums plānots 3. jūnijā, jaunumiem sekojiet šeit.

Domājam idejas, piedalāmies un un tiekamies LNB  15. jūnijā plkst. 17.30 K. Barona ielā 14 saldējuma ballē!

Notiek ielāde…


IZSAKI VIEDOKLI, KATEGORIJAS: Konkursi, Krājumi

Izsaki viedokli

You must be logged in to post a comment.